کی روش : فردا برای برد بازی می کنیم

مجله عالی ها

کی روش : فردا برای برد بازی می کنیم

کی روش : فردا برای برد بازی می کنیم 15 ژوئن 2014

کی روش: فردا برای برد بازی می کنیم

کارلوس کی‌روش شاگردانش را برای کسب هر سه امتیاز بازی با نیجریه به میدان می‌فرستد.

00032863 کی روش : فردا برای برد بازی می کنیم

کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از نخستین دیدار ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برابر نیجریه در پاسخ به سوالی یک خبرنگار خارجی مبنی بر اینکه بازی فردا را چگونه می‌بیند و آیا کارها طبق برنامه پیش رفته است یا خیر اظهار کرد: ابتدا اجازه بدهید از طرف تیم ملی ایران به رسانه‌های ملی و بین‌المللی خوش‌آمد بگویم. مایلم سلام را به زبان پرتغالی و روز به خیر را به زبان فارسی بگویم.

وی ادامه داد: همان طور که می‌دانید سفر طولانی را برای صعود به جام جهانی داشته‌ایم. ما از کار خودمان در طی دوره آماده‌سازی بسیار راضی هستیم. اکنون تیم ملی ایران در مسابقه‌های جهانی است و با وجود همه مشکلات، بعد از صعود به جام جهانی می‌دانستیم که سطح بالاتری از آمادگی را باید داشته باشیم.

وی ادامه داد: بالاتر بردن سطح تیم ملی کار راحتی نبود. کاری که باید انجام می‌دادیم را انجام دادیم و اکنون آماده رویارویی با بهترین تیم‌های دنیا هستیم. می‌توانیم به دنیا نشان دهیم که ایران شایستگی حضور در جام جهانی را دارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنین گفت: با افتخار دراین جام بازی می‌کنیم و لذت را تا حد ممکن به ایرانی‌ها تقدیم می‌کنیم.

در ادامه یک خبرنگار خارجی دیگر از کی‌روش پرسید که انتظارش از بازی اول چیست و چه دروازه‌بانی از دروازه ایران حراست می‌کند؟ کی‌روش پاسخ داد: بی‌تردید این بازی بسیار مهم است. اطلاع داریم که نیجریه تیمی پرستاره است و بازیکنان خیلی خوبی دارد که در اروپا بازی می‌کنند. استفان کشی هم مربی خیلی خوبی است.

وی ادامه داد: از نظر تجربه حضور در جام جهانی نیجریه نسبت به ما مزیت دارد. آن‌ها اکنون حتی این امید را دارند که به نیمه نهایی بروند اما ما هم ستاره‌های خیلی خوبی داریم. این کار را ادامه خواهیم داد. بازی برای ما خیلی سخت خواهد بود و با توجه به این انتظارها، ما برای پیروزی بازی می‌کنیم چون این توقع از ما می‌رود.

در ادامه خبرنگاری از کی‌روش درباره تجربه‌اش از حضور در جام جهانی پرسید. او گفت: این‌جا تیم پرتغال نیست بلکه تیم ایران است. من چند سال این جا بوده‌ام و با احساس مبارزه می‌کنیم. این حس عالی است که حس وفاداری را در تیم مشاهده کنیم. من این را چند سال در ایران دیده‌ام. برای همه تیم‌ها بازی اول پیچیده‌ترین بازی است. ما هم باید برابر نیجریه بازی کنیم.

وی ادامه داد: ما درباره بقیه تیم‌ها اکنون صحبت نمی‌کنیم بلکه مرحله به مرحله آماده حضور در جام جهانی می‌شویم.ما بسیار خوشحالیم که باید مقابل بهترین تیم‌ها بازی کنیم و می‌خواهیم از این فرصت استفاده کنیم. ما هر دقیقه را با چالش بازی می‌کنیم.

سوال بعدی از کی‌روش درباره بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های اروپایی و تاثیر آن‌ها در تیم ملی بود. سرمربی تیم ملی در پاسخ گفت: جام جهانی تماما به بازیکنان باکیفیت مربوط است. این بازیکنان در نیجریه بسیار زیاد هستند. بازیکنانی که در تیم‌هایی مثل لیورپول بازی می‌کنند. ستاره‌هایی که در نیجریه هستند در تیم‌های اروپایی بازی کرده‌اند و تعدادی از آن‌ها در تیم‌های انگلیسی بازی کرده‌اند.

کی‌روش افزود: ما توانسته‌ایم بازیکنان بومی را کنار بازیکنان جدید قرار دهیم تا یک گام بزرگتر را برداشته باشیم اما تجربه از همه موضوعات مهم‌تر است.

در ادامه یکی از خبرنگاران ایرانی از کی‌روش پرسید که آیا ایران می‌تواند به عنوان اولین تیم آسیایی پیروز در جام بیستم لقب بگیرد؟ کی‌روش پاسخ داد: ان‌شاءالله. به خاطر همین تلاش می‌کنیم. اکنون نمی‌شود تحلیلی درباره این موضوع داشت. شاید بعد از جام جهانی فرصت خوبی باشد که خودمان را با تیم‌های آمریکایی و آفریقایی مقایسه کنیم.

در ادامه خبرنگاری از کی‌روش پرسید که با توجه به نزدیکی فرهنگ برزیل و پرتغال چقدر فکر می‌کند که هواداران برزیلی از تیم او حمایت کنند؟ کی‌روش پاسخ داد: جدا امیدوارم که این طور باشد. فرصت‌های ما برای تمرین در سائوپائولو بسیار خوب است. امیدوارم حامیان ما از ما حمایت کنند. ما دوران سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و مشکلات بیشتری را حتی بیرون زمین تحمل کرده‌ایم اما می‌خواهیم خودمان را اثبات کنیم. ایران ایجاست چون همه مشکلات را پشت سر گذاشته است.

سرمربی تیم ملی افزود: شما می‌دانید که مشکلات سیاسی و اقتصادی چه موانعی را ایجاد کرده‌اند اما همه تیم در کنار مسئولان ایمان دارند که می‌توانیم موفق شویم. می‌توانیم این درک را ایجاد کنیم که تیم ایران می‌تواند بهترین عملکرد خودش را با وجود همه مشکلات ارائه دهد. می‌خواهیم با افتخار برزیل را ترک کنیم.

در ادامه خبرنگار دیگری از کی‌روش پرسید: نمی‌خواهم دقیق بگویید اما آیا شما در برنامه‌هایتان غافلگیری ویژه‌ای برای کشی کنار گذاشته‌اید. کی‌روش پاسخ داد: ما سورپرایزهای زیادی داریم که یکی دو تا نیستند. باید بگویم فوتبال چیزی است که باید بازی کنید و از آن لذت ببرید و خودتان را عرضه کنید. امیدوارم بازیکنان من فردا خودشان باشند و خودشان را همان طور که هستند در طول بازی عرضه کنند.

وی افزود: همان طور که گفتم هیچ تیم کاملی وجود ندارد که همه بازی‌ها را ببرد. باید آماده باشیم و بازی خوبی انجام دهیم و حداکثر کارمان را بکنیم. قطعا نیجریه نقاط ضعفی خواهد داشت. ما با هوشیاری کامل بازی خواهیم کرد. این بازی است، به همین سادگی!

منبع: ورزش ۳

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 8571 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.